Kolejne wydawnictwa ZOHARUM Records

MARCHOFF & DROIN – Source of Vectors

Już w kwietniu ukaże się kolejna, już ósma odsłona serii wydawniczej IYHHH Zoharum. Tym razem to album, będący zapisem sonicznych eksperymentów duetu MARCHOFF/ DROIN.
„Source of Vectors” to najbardziej bezkompromisowe oblicze twórczości tych dwóch artystów. Odnajdziemy tutaj dźwięki bliskie estetyce glitch, power electronics, elektroakustyki z lekką domieszką stylistyki noise; nie brakuje również dub/illbientowej motoryki, charakterystycznej chociażby dla DIFFERENT STATE.
6 kompozycji, blisko godzinna muzyczna podróż, silnie oddziaływująca na podświadomość, zapisująca się gdzieś w górnych rejestrach, odwołująca się do ekstremalnych zjawisk, przepięć, doświadczeń, kojarzących się z ogromną siłą, poszukiwaniem źródła, stąd też silnie zaznaczona symbolika elektryczności.
Album przywodzi na myśli skojarzenia z „Time Machines”, „Worship the Glitch”.
To też nie bez powodu „Source of Vectors” artyści dedykują Peterowi ‘Sleazy’emu’ Christophersonowi.
Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów wcześniejszych publikacji DROIN (Beast of Prey), czy DIFFERENT STATE.
Album wydany w niekonwencjonalnym ekopacku, z pocztówką, limitowany do 444 ręcznie numerowanych kopii.

BRUNO ŚWIATŁOCIEŃ – Czerń i Cień // ZOHAR 042-2

5 kwietnia, nakładem Zoharum ukazał się debiutancki krążek projektu BRUNO ŚWIATŁOCIEŃ, powstałego z inicjatywy muzyka i artysty malarza Bronisława Ehrlicha.
„Czerń i Cień” to 9 utworów utrzymanych w duchu postpunka, dark wave z domieszką ambientu i post-rocka. Szczery przekaz, bezkompromisowa liryka oraz klimatyczne granie, będące odbiciem neurotycznych stanów lidera to kwintesencja tego, z czym mamy do czynienia na tym albumie.
W muzyce BRUNO ŚWIATŁOCIEŃ mogą znaleźć coś dla siebie zarówno fani Joy Division, wczesnego Wolfgang Press jak i miłośnicy dźwięków spod znaku Blood Axis, In Gowan Ring czy nawet Mogwai.
Jeden z najbardziej obiecujących debiutów na polskiej scenie nowofalowej. Za produkcję płyty odpowiada Michał Goran Miegoń – muzyk (m.in. Kiev Office, The Shipyard) i producent wielu interesujących zespołów z Trójmiasta

RAPOON – Vernal Crossing Revisited 2CD // ZOHAR 043-2
5 kwietnia ukazało się już czwarte wydawnictwo RAPOON pod skrzydłami Zoharum. Tym razem to prawdziwy smakołyk.
Podwójny album, którym wspólnie świętować możemy 20-lecie wydania „Vernal Crossing”, trzeciej płyty Robina Storeya. Ale to nie jest zwykła reedycja-artysta jeszcze raz podszedł do tych nagrań i zaadoptował je na XXI wiek. Stąd też wziął się tytuł tego wydawnictwa, gdyż „Vernal Crossing Revisited” to dwie strony tej samej monety. Pierwsza to odświeżony oryginał (za master odpowiada Łukasz „Wookie” Miernik), a druga to stworzona w 2013 nowa interpretacja oryginału. Te nagrania to Rapoon w swojej najbardziej rytmicznej fazie.

www.zoharum.com – the label for experimental art
http://www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl – the shop for alternative minds
www.hardart.alternation.pl – the mag for restless souls
http://www.youtube.com/user/zoharumlabel

Powrót do góry