1000SCHOEN / AB INTRA – Split 2CD
Split dwóch projektów na dwóch krążkach CD. Dronowo ambientowe struktury zestawione na przeciwległych biegunach niczym woda i ogień, ziemia i powietrze. Akustyczna muzyka 1000SCHOEN, stworzona w duchu idei wykorzystywania wyłącznie naturalnych źródeł dźwięku i elektroniczno-soniczne kompozycje zarejestrowane przez AB INTRA, mimo wielu różnic, doskonale uzupełniają się na tym wydawnictwie. W czterech odsłonach poznajemy kolejno różne barwy, odcienie, brzmienia ambientowej muzyki.
Niniejszy split objętością mógłby zapełnić dwie osobne publikacje tychże projektów. Jednak zyskują one zupełnie inne znaczenie właśnie w takim zestawieniu, w cyklu zmienności nastrojów, budowania napięcia i refleksji. Dzięki temu otrzymujemy unikatowy album, rzadko spotykany na tej scenie.
Współpraca obu artystów nie zamknęła się wyłącznie w warstwie dźwiękowej. Radek Kamiński (AB INTRA) i Helge S.Moune (1000SCHOEN) poza działalnością muzyczną, zajmują się również malarstwem. Toteż specjalnie na potrzeby tego albumu przygotowali po jednym z własnych obrazów na okładkę tak, że ma on dwa alternatywne fronty.
Płyta jest zapakowana w rozkładaną okładkę typu mini-winyl.
Nakład limitowany do 400 kopii
Premiera 24.05.2014
https://www.facebook.com/AbIntra11
BISCLAVERET 'Theu Anagnosis’
BISCLAVERET powraca z nowym krążkiem „Theu Anagnosis”. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw, mamy do czynienia z koncept-albumem. W ośmiu kompozycjach muzycy zawarli swoisty traktat mistyczno-filozoficzny, którego pierwszą odsłonę mieliśmy okazję poznać za sprawą utworu „An Introduction to Reading God” z 7” splitu z F.T.B.P.D. Za pomocą muzyki i słowa duet kreuje, pozornie odrealniony, oderwany od „tu i teraz”, własny świat dźwięków; proponuje przy tym swoistą wizję Absolutu, widzianego oczami mistyków, szaleńców i myślicieli. Zaprasza do psychodelicznej wędrówki w głąb jaźni, metafizyczną przygodę w krainie muzyki malowanej różnymi barwami, kształtami i historiami. Sny wariata? Nawoływanie uczonego? Doświadczenie pustelnika? To wszystko zlewa się w tyglu wielu kultur niczym wielka magma, lecz tutaj wyłania się z niej krystaliczny, acz niejednorodny obraz…Jaki? Sprawdźcie sami.
Album opublikowany w kolaboracji Steinklang Industries i Zoharum.
Dostępny będzie w trzech wersjach limitowanych:
CD (wersja biała) – 111 szt.,
CD (wersja czarna) – 222 szt.
czarny winyl – 111 szt.
Premiera CD: 24.05.2014
Premiera VINYL: 24.06.2014
Tracklista:
01 SEVEN LANDS OF HAPPINESS
02 OUT OF THE DEPTHS HAVE I CRIED UNTO THEE, O LORD
03 THREE SACRAMENTS
04 TWO WAYS TO THE HIGHEST TRUTH
05 TRIO DEUM
06 HUMANI SANCTUS
07 DOG’S BLOOD FOR LOVE OF GOD
08 IN THE HOSPITAL OF LOST SOULS
www.facebook.com/bisclaveret
www.bisclaveret.net
DESIDERII MARGINIS 'Thaw’ // ZOHAR 073-2
Ze szwedzkiego potopu ambientowych projektów z lat 90-tych poprzedniego wieku, Desiderii Marginis jest jednym z nielicznych wciąż aktywnych i zdecydowanie jednym z najlepszych pośród tych nielicznych. Nie chcąc być typowym projektem w stylu Briana Eno/Lustmord, Johan Levin, mózg projektu Desiderii Marginis, stworzył i rozwija swoja unikatową paletę dźwiękową, w której zmieszał elementy cyfrowe i analogowe: melancholijną elektronikę z elementami elektroakustycznymi oraz podskórnymi rytmami. Od początku działalności jego muzyka spotkała się z pozytywnym odzewem, co przyniosło albumy w legendarnej szwedzkiej wytwórni Cold Meat Industry, a ostatnio także w kanadyjskim Cyclic Law.
W ciągu 20 lat Levin wydał 7 pełnowymiarowych album, jeden split z dwomainnymi projektami oraz kolekcję nagrań demo sprzed debiutu plus liczne utwory na różnych kompilacjach. Jego najnowsze wydawnictwo zbiera te ostatnie, a jako bonus dorzuciliśmy trzy nagrania ze splitu „Lost Signals from Unknown Horizons”. Z jednej strony, to po prostu kolekcja rzadkichnagrań, z drugiej, można ją traktować poniekąd jako „best of”. Dzięki zachowanej chronologii możemy prześledzić pełny przebieg ścieżki artystycznej projektu. To lekcja z history ostatnich 20 lat dźwiękowej melancholii prezentowanej przez Desiderii Marginis.
ZOHARUM | New Experimental Art
www.zoharum.com
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.hardart.alternation.pl
http://www.youtube.com/user/zoharumlabel