Już w tym miesiącu święto muzyki eksperymentalnej w Kaliszu

Podczas dwudniowej 5. edycji Kalisz Ambient Festiwalu miłośnicy muzyki eksperymentalnej zobaczą włoski projekt Alio Die, za którym stoi Stefano Musso uważany za jednego z prekursorów muzyki ambient w Europie. Na deskach CKiS zobaczymy także artystę z Czech, czyli Vladimira Hirscha. Artysta wystąpi solo oraz z reaktywowanym po 9 latach projektem Aghiatrias. Będzie to nie lada gratka dla zagorzałych fanów Aghiatrias, gdyż zobaczą ich na żywo po raz pierwszy w Polsce! Vladimir Hirsch i Tom Saivon na jednej scenie po blisko 9 latach milczenia. To trzeba zobaczyć!

Z polskiego podwórka zobaczymy dwa legendarne polskie zespoły alternatywne, a mianowicie Agressiva 69 oraz reaktywowany po 20 latach milczenia Rigor Mortiss. Ujrzymy również Sosnowiecki duet Sexy Suicide. Projekt obraca się w klimatach starej szkoły Synthpop z elementami Gothic, Italo Disco oraz Industrial Tanzmusik. W Kaliszu zagrają materiał z debiutanckiej płyty „Intruder”, która zbiera mnóstwo pochlebnych recenzji na całym świecie. Miłośnikom dźwięków wydobywanych ludzkim głosem polecamy solowy projekt Sebastiana Madejskiego. Muzyk ten zaprezentuje w Kaliszu unikalny set „na jeden głos”. Jego występ będzie oparty na zgrywaniu i zmultiplikowaniu na looper partii wokalnych, melodii cerkiewnych, operowych, afrykańskich, wyszeptanych, wykrzyczanych, niekiedy totalnie abstrakcyjne w wielu barwach w językach nieznanych podparte beatboxem. Na 5. KAFie zobaczymy i posłuchamy bardzo oryginalnego w swojej stylistyce projektu Lud Hauza. Przestrzeń muzyczna owego projektu oscyluje pomiędzy elektroniką, muzyką filmową, sakralną, orientalistyką, death metalem, improwizacją, skończywszy na interpretacjach muzyki regionalnej i dawnej. Podczas dwudniowego cyklu koncertów nie może zabraknąć też wykonawców prezentujących bardziej agresywne i mechaniczne dźwięki z nurtu industrial i drone. Artystami takimi będą: Jakub S. i Limited Liability Sounds. Jakub S. to wywodzący się z Kalisza reprezentant sceny industrialnej, który w swojej muzyce stawia na takie cechy jak bezkompromisowość, repetytywność, nietakt. W formie elementu wizualnego muzyk zaprezentuje swój autorski film pt. Achromatopsja. Limited Liability Sounds, jest tworem Adama Mańkowskiego, promotora Łódzkiej sceny alternatywnej. Muzycznie obraca się w klimatach ambient/industrial/drone. Dopełnieniem dwudniowego składu będzie Accomplice Affair, projekt około ambientowy ze sporą dawką psychodelii Przemysława Rychlika oraz Micromelancolie projekt Roberta Skrzyńskiego, który w swojej twórczości wykorzystuje dźwięk znaleziony, zjawisko sprzężenia zwrotnego, mikrosample oraz nagrania terenowe budując z ich pomocą mapy oraz pocztówki dźwiękowe sprzyjające zadumie nad pamięcią dźwiękową oraz zacieraniem się wspomnień.

To jednak nie koniec atrakcji! Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu zapraszają na wernisaż i wystawę grafik oraz prac rzeźbionych w drewnie autorstwa Tomasza Pileckiego, nowosądeckiego artysty, grafika i malarza.

Pierwszego dnia imprezy odbędzie się mała prezentacja instrumentów muzycznych dwóch renomowanych polskich firm, zajmujących się dystrybucją sprzętu muzycznego na całym świecie. Mowa tutaj o Mega Music z Sopotu i Music Partners z Kalisza. Każdy zainteresowany będzie mógł wypróbować swoje umiejętności na sprzęcie wysokiej klasy, a dostępne będą gitary, keyboardy i wiele innych ciekawych instrumentów.

Natomiast wszystkich, którzy z niecierpliwością oczekują występów swoich idoli mamy bardzo dobrą wiadomość! Otóż każdego dnia festiwalowego odbędzie się spotkanie z artystami, którzy wystąpią na scenie danego dnia. Będzie to wspaniała okazja poznać swoich idoli osobiście, porozmawiać z nimi, wspólnie wypić kawę, posłuchać muzyki, zdobyć autografy…

Z kolei dla kolekcjonerów pamiątek będzie przygotowane stoisko z płytami i gadżetami wytworni Requiem Records. Po każdym dniu festiwalowym zapraszamy na after party w Kuźni.

https://www.facebook.com/events/918854384871535/

Miejsce zamieszkania: Parczew, Polska. Zainteresowania / Hobby: muzyka, dziennikarstwo muzyczne, religioznawstwo, orientalistyka, antropologia, psychologia, medycyna, socjologia. Ulubione gatunki muzyczne: przede wszystkim wszystkie gatunki Metalu, Hardcore'a, Progresywny Rock oraz Gothic, Ambient, Muzyka Klasyczna, Etniczna, Sakralna, Chóralna, Filmowa, New Age, Folk i czasem Jazz, Elektro, Muzyka Eksperymentalna, Alternatywna... Współtworzył magazyn & webzine Born To Die'zine jako Gnom.
Powrót do góry