Rusza trasa koncertowa VELESAR „Bratnia Krew”

Już za tydzień, 4 września, rusza tegoroczna trasa koncertowa Velesara „Bratnia Krew”! Koncerty początkowo miały odbyć się wiosną, ale ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące w całym kraju obostrzenia, zostały przeniesione na jesień. Velesarowi towarzyszyć będą goście, wśród których znajdą się takie formacje, jak: Morhana, Runika, Diaboł Boruta, Merkfolk, Wolfarian, Djavena, Firlith i Forbidden Omen.

– Co tu ukrywać – ten rok jest tragiczny dla muzyki i artystów. Pandemia i obostrzenia zepsuły wiele planów koncertowych, w tym i nasze. Duże kłopoty mają zespoły, kluby, branża nagłośnieniowa – praktycznie cały sektor artystyczny. Ale nie składamy broni i walczymy dalej! W sierpniu udało nam się zagrać koncert na czeskim Barbar Feście niedaleko Brna i był to nasz pierwszy koncert w tym roku. Dlatego z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie trasy i spotkanie z naszymi fanami. Mamy nadzieję, że tym razem już nic się nie zepsuje i wszystkie koncerty odbędą się planowo – mówi Marcin Velesar Wieczorek, twórca i wokalista projektu Velesar. – Do udziału w trasie zaprosiliśmy doskonale znane fanom polskie kapele folk metalowe. W większości są to nasi dobrzy znajomi, z którymi już nieraz miałem okazję spotkać się na scenie w ciągu ostatnich kilku lat, zarówno w tym projekcie, jak i poprzednich. Dodatkowo na koncercie w Warszawie pojawią się goście z zagranicy – czyli świetna czeska formacja Wolfarian, z którą już mieliśmy przyjemność wystąpić na wspólnej scenie i planujemy następne wspólne koncerty. Tak więc będzie grubo!

Dokładne informacje na temat poszczególnych koncertów, w tym także odnośnie możliwości zakupu biletów, można znaleźć między innymi na oficjalnej stronie zespołu www.velesar.pl, a także na profilu projektu na Facebooku www.facebook.com/VelesarOfficial oraz w specjalnie przygotowanych wydarzeniach (również na FB).

O PROJEKCIE:

Velesar to polski zespół folk metalowy założony w 2018 r. przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę formacji Goddess of Sin (2001-2007) i Radogost (2010-2014), a także twórcę kapeli River of Time (od 2014 r.). Narodził się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian.

6 lipca 2019 r., podczas VII Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, odbyła się premiera pierwszego albumu Velesara „Dziwadła”. W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival Schuttenbach, Helroth, Radogost oraz River of Time. Płyta znalazła się na 3. miejscu w kategorii „Najlepszy debiut roku 2019” w holenderskim portalu Folk-metal.nl, a także zajęła 3. miejsce w plebiscycie portalu Folkmetal.pl na „Najlepszy album folk metalowy roku 2019”. Została również nominowana do nagrody Wirtualnych Gęśli 2019, zajmując ostatecznie 6. miejsce.

KONCERTY W RAMACH TRASY „BRATNIA KREW”:

• 04.09.2020 – Ostrów Wlkp., Klub Fanaberia – Velesar + Djavena
• 18.09.2020 – Bielsko-Biała, RudeBoy Club – Velesar + Morhana + Firlith
• 25.09.2020 – Warszawa, VooDoo Club – Velesar + Merkfolk + Wolfarian
• 26.09.2020 – Chorzów, Klub Leśniczówka – Velesar + Runika + Forbidden Omen
• 24.10.2020 – Skarżysko-Kamienna, Klub Semafor – Velesar + Runika + Diaboł Boruta
• 13.11.2020 – Wrocław, Klub Liverpool – Velesar + Morhana + Djavena
• 14.11.2020 – Poznań, Klub Pod Minogą – Velesar + Morhana + Diaboł Boruta

http://www.facebook.com/VelesarOfficial

Miejsce zamieszkania: Parczew, Polska. Zainteresowania / Hobby: muzyka, dziennikarstwo muzyczne, religioznawstwo, orientalistyka, antropologia, psychologia, medycyna, socjologia. Ulubione gatunki muzyczne: przede wszystkim wszystkie gatunki Metalu, Hardcore'a, Progresywny Rock oraz Gothic, Ambient, Muzyka Klasyczna, Etniczna, Sakralna, Chóralna, Filmowa, New Age, Folk i czasem Jazz, Elektro, Muzyka Eksperymentalna, Alternatywna... Współtworzył magazyn & webzine Born To Die'zine jako Gnom.
Powrót do góry