wersja angielska
WEBZINE
Bookmark and Share
  ► GŁÓWNA
  ► WYDARZENIA
  ► NOWOSCI PŁYTOWE
  ► TRASY KONCERTOWE
  ► RECENZJE
  ► WYWIADY
  ► RELACJE Z KONCERTÓW
  ► PATRONATY
  ► ZRZUTY
  ► GALERIA
  ► FORUM
  ► KONKURSY
  ► PODSUMOWANIE 2010
  ► O NAS
  ► LINKI
  ► SKLEP
  ► Aukcje na eBay
NASZE TOPLISTY
  ► Top Sites
  ► Zagłosuj na naszą stronę!
WYMIANA LINKAMI

Jestes zainteresowany(a) wymiana linkiem lub banerem?
kliknij po szczegóły.


STATYSTYKI

nowości: 10435[pol: 4274]
recenzje: 4805[pol: 2611]
wywiady: 475[pol: 235]
relacje: 172[pol: 77]
zdjęcia: 14071


AKTUALIZACJE

Zapisz się aby otrzymywać aktualizacje 

czytaj archiwum | wypisz  
ODWIEDZ NAS
 

Dodaj do Znajomych

myspace.com/metalcentre_pl

 
RECENZJE
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lista utworów:
1, Triumph Of Elimination
2. At Night's End
3. The Crystal World (instrumental)
4. Pathogens (instrumental)
5. Obsidian Facades
6. Elevations And Depths

Skład zespołu:
Andre Foisy - gitara, bas
Terence Hannum - syntezatory, wokale
Steven Hess - perkusja, elektronika

LOCRIAN - "The Crystal World"
Utech Records 2010


Muzyka: psychedelic/drone/noise/ambient
Strona: www.myspace.com/thelocrian
Kraj: USA
Czas: 00:47:43
Dobre tytuły: wszystkieAmerykański duet z Chicago powraca. Po wydaniu wspaniałego albumu „Territories” zawierającego gwiazdy Chicagowskiej sceny, kiedyś duet (teraz trio) wydało album pod nazwą „The Crystal World”. Album jak zwykle szokujący klimatem i napawający dziwnymi uczuciami.
Nowa twarz w LOCRIAN, którą jest Steven Hess rozbudował muzykę do jeszcze bardziej niespokojnego brzmienia, tym razem jeszcze bardziej wzmocnionego poprzez perkusję i dodatkową elektronikę.

„The Crystal World” prezentuje nową jakość muzyki LOCRIAN. Całkowicie odświeżona z dodatkiem perkusji, tym razem dla większości sceptycznych słuchaczy melodia również jest bardziej słyszalna jeśliby to nazwać melodią, a nie mantrą... To można rozumieć już zależnie od punktu widzenia. Jendi mogą zrozumieć nową płytę LOCRIAN jako eksperyment instrumentalny, a inni jako podróż do ciemnej strony własnego umysłu akompaniowanej dźwiękami LOCRIAN.
Jak już wspomniałem nowością na tej płycie jest dodatek perkusji i dodatkowej elektroniki. Pojawiają się w kawałkach nikłe bito-podobne dźwięki, perkusja natomiast nadaje całej muzyce potężne i jeszcze bardziej mroczne niż dotychczas brzmienie. Być może dlatego też, że chłopaki z Chicago w każdym albumie wrzucają coś nowego, ani zespół ani płyta nie powodują nudy pomimo tego co grają. Dla porównania warto wspomnieć, że dużo bardziej „skocznych” zespołów ostatnimi czasy przyprawia mnie o ziewanie.
Nie ma sensu wymieniać i opisywać kawałek po kawałku. Po pierwsze dlatego, że każdy jest świetny i nie ma do nich żadnego porównania. Po drugie ich nie da się opisać, trzeba je po prostu przesłuchać. Za każdym razem słuchając tego samego utworu można zauważyć coś nowego oraz można mieć inne wzbudzenie emocji zależnie od tego w jakmi stanie się aktualnie znajdujemy słuchając. Muzyka ta pomimo tego, że jest mroczna, czasem senstymentalna, chora i psychodeliczna, wierzcie mi lub nie, pasuje do każdego nastroju. W ciągu dnia może uspokoić, odciągnąć od zgiełku. W nocy może wzbudzać strach, przywołać sentymentalne wspomnienia lub podświadomie zmusić do refleksji. Na tym albumie pojawiają się nawet wokale brzmiące jakby przepełnione bólem. Gościnnie znajdują tu się również partie na skrzypcach oraz kobiecy głos.
„The Crystal World” to koncept bazowany na powiści JG Ballard’a z 1964 roku opowiadająca o fizyku, który wyrusza wgłąb afrykańskiej dżungli odkryć jej zagadkę, według której dżungla ta powoli zaczyna się krystalizować. Album ma się oficjalnie ukazać 27 listopada w dwupłytowej postaci. Pierwsza płyta to sześć utworów, o której jest recenzja, natomiast druga, która jeszcze jest zagadką dla ucha ma zawierać jeden prawie godzinny utwór „Extinction”. Według LOCRIAN ten kawałek ma być podsumowaniem całego albumu. Nie wątpie, że taki będzie. „The Crystal World” jest wspaniała, lecz trudna do opisania w całości oraz detalami. Dlatego jak wspominałem, co również polecam – należy przesłuchać utwory z tego albumu, żeby zrozumieć o jakiej wspaniałości jest mowa.

Ocena: 10/10
Buczek
stats: nowości [20] recenzje [31] wywiady [3] relacje [2]
Powrót
SZUKAJ W WEBZINE

  
PATRONUJEMY


wszystkie patronaty...
KONKURS

Aktualnie brak
aktywnych konkursów.

Lista zwycięzców
PRZYLĄCZ SIĘ DO NAS
Poszukujemy współpracowników do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów etc. Jeśli jesteś zainteresowany(a) napisz do nas.
GALERIA
PROMOCJE
TERRORDOME
ALASTOR
TRAUMA
Parracide
HIRAX
ISCARIOTA
ARMA CHRISTI
TESTER GIER
SOUL COLLECTOR
LETHAL INJECTION
DOWNLOAD
NIGHT RANGER - You're Gonna Hear from Me (Windows Media)
MACHINE MEN - Men Inside The Machine
MORIAN - The Legion Of Two
CALVARIUM - Horns Of Hate
CALVARIUM - Riistäen Sielun Ja Hengen
HELFAHRT - @Ragnarök7
SEAR - Lobotomy With A Crucifix
DEATHCHAIN - March Of The Thousand Legions
JACK DANIELS OVERDRIVE - Demonize
DEATHCHAIN - Serpent Of The Deep
więcej...
 
 © 2000 - 2015 Metal Centre ®   +login+